عسل طبیعی

عسل طبیعی مسعوداز آویشن مریم گلی بادام کوهی خار شتر اکالیپتوس زیره سیاه گرفته شده است

عسل در كاهش ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي موثر است

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشكي مشهد:

عسل در كاهش ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي موثر است

تهران - پژوهشگران دانشگاه علوم پزشكي مشهد در تحقيقي به خواص موثر عسل در كاهش ريسك بيماري هاي قلبي و عروقي در افراد با اضافه وزن و چاقي پي بردند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، طبق اين تحقيق، اختلال در ليپوپروتين ها و متابوليسم چربي ها، چاقي و ديابت از فاكتورهاي خطر بروز بيماري هاي قلبي و عروقي به شمار مي رود.
در اين تحقيق تاثير مصرف عسل طبيعي در مقايسه با گلوكز بر ميزان وزن ليپيدهاي سرم بر روي 55 نفر از كاركنان دانشگاه علوم پزشكي مشهد با BMIبالاي 25 واجد شرايط مورد بررسي قرار گرفت.
گروه آزمايش، روزانه 70 گرم عسل طبيعي و گروه كنترل 70گرم محلول گلوكز را به مدت 30 روز مصرف كردند و نتايج پژوهش نشان داد عسل طبيعي موجب كاهش وزن، چربي بد، كلسترول و تري گليسريد مي شود و در مقايسه مصرف گلوكز با افزايش اين فاكتورها همراه است.
دراين تحقيق، نتيجه گيري و پيشنهاد شده است كه كاربرد عسل طبيعي به عنوان يك ماده غذايي ارزشمند در رژيم غذايي تمام افراد مي تواند ريسك بيماري هاي قلبي و عروقي را كاهش دهد. بنابراين، توصيه به استفاده از عسل طبيعي به عنوان جايگزين گلوكز نقش موثري در پيشگيري از اين بيماري دارد

+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 11:54  توسط محمد رضا مسعود  | 

مخلوط عسل و دارچين در درمان بیماری ها

 

 

مخلوط عسل و دارچين درمان كننده بسياري از بيماري ها در زمان قديم و حال مي باشد.
امروزه دانشمندان بر اين عقيده هستند كه عسل با وجودي كه شيرين است، اما اگر در مقدار معين مصرف شود حتي براي بيماران ديابتي هم مضر نمي باشد.
مجله معروفي در كانادا به نام Weekly World تعداد 95 نوع بيماري كه توسط عسل و دارچين درمان شده اند را نام برده است.
در اين مقاله با عسل و دارچين، درمان كننده بسياري از بيماري ها آشنا مي شويم...

مخلوط عسل و دارچين درمان كننده بسياري از بيماري ها در زمان قديم و حال مي باشد.
امروزه دانشمندان بر اين عقيده هستند كه عسل با وجودي كه شيرين است، اما اگر در مقدار معين مصرف شود حتي براي بيماران ديابتي هم مضر نمي باشد.
مجله معروفي در كانادا به نام Weekly World تعداد 95 نوع بيماري كه توسط عسل و دارچين درمان شده اند را نام برده است.
در اين مقاله با عسل و دارچين، درمان كننده بسياري از بيماري ها آشنا مي شويم.

ورم مفاصل
- يك قسمت عسل را در 2 قسمت آب گرم حل كرده و به آن 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين بيافزاييد. خمير حاصله را روي محل درد به آرامي بماليد. درد بعد از 15 دقيقه از بين خواهد رفت.
- همچنين بيماران دچار ورم مفاصل مي توانند، 1 فنجان آب داغ را با 2 قاشق عسل و 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين مخلوط كرده و بنوشند. اين عمل را هر روز بايد انجام دهند تا بيماري شان معالجه شود.
- مطالعات انجام شده روي اين بيماران نشان داده است كه، اگر اين بيماران قبل از صبحانه مخلوط 1 قاشق غذاخوري عسل با 4/1 قاشق چاي خوري پودر دارچين را ميل كنند، درد آنها بعد از 1 ماه از بين خواهد رفت. بيماران مورد مطالعه نمي توانستد راه بروند اما بعد از استفاده از اين روش، توانستند به راحتي شروع به راه رفتن بدون درد كنند.

جلوگيري از ريزش مو
- قبل از حمام كردن، 1 قاشق غذاخوري عسل به همراه با 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين مخلوط كرده و روي سر خود بماليد و 5-15 دقيقه صبر كنيد و سپس موهاي خود را بشوئيد.

عفونت مثانه
- 2 قاشق غذاخوري عسل به همراه با 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين را در 1 ليوان آب گرم حل كرده و آن را بنوشيد. اين روش باعث مي شود كه ميكروب هاي مثانه را از بين برود.

درد دندان
- 5 قاشق چايخوري عسل به همراه با 1 قاشق چاي خوري پودر دارچين مخلوط كرده و خمير حاصله را روي دندان خراب بماليد. اين عمل را 3 بار در روز انجام دهيد تا دندان خراب و دردناك درمان شود.

كلسترول
- 2 قاشق غذاخوري عسل به همراه با 3 قاشق چاي خوري پودر دارچين را در مقداري برابر 2 ليوان چاي حل كرده و آن را بنوشيد. بدين وسيله بعد از 2 ساعت كلسترول خون به اندازه 10درصد پايين مي آيد.
- تحقيقات اخير نشان داده است كه مصرف عسل خالص در درمان بيماران مبتلا به كلسترول بسيار مفيد است.

سرماخوردگي
- به مدت 3 روز از مخلوط 1 قاشق غذاخوري عسل گرم با 4/1 قاشق چايخوري پودر دارچين استفاده كنيد. اين روش براي درمان سرفه مزمن، سرماخوردگي و سينوزيت به كار مي رود.
- عسل محتوي مواد مفيد طبيعي است و به اين ترتيب از آنفلوآنزا و سرماخوردگي جلوگيري مي كند.

ناباروري , باردار شدن
- زنان مي توانند از پودر دارچين براي باردار شدن استفاده كنند.
- زنان نابارور مقداري پودر دارچين را با 2/1قاشق چاي خوري عسل مخلوط كرده و آن را به طور مرتب در روز روي لثه يا دهان خود قرار دهند. اين كار باعث مي شود كه مخلوط حاصل از طريق بزاق وارد بدن شود.
- مردان 2 قاشق غذاخوري عسل را قبل از خواب ميل كنند تا اين مشكل برطرف شود.
معده درد
- مخلوط عسل و پودر دارچين ، درمان كننده درد معده، زخم معده و نفخ مي باشد.

بيماري قلبي
- خمير عسل و پودر دارچين را تهيه كنيد و آن را بر روي نان به جاي مربا قرار دهيد. اين روش را به طور مرتب به عنوان صبحانه ميل كنيد.
- اين روش باعث پايين آوردن كلسترول، كاهش ضربان قلب، به راحتي نفس كشيدن، بهتر شدن جريان خون و جلوگيري از بيماري قلبي مي شود.

بهبود سيستم ايمني
- استفاده روزانه از عسل و دارچين باعث حفاظت بدن از باكتري و ويروس مي شود.
- عسل، محتوي مقدار زيادي ويتامين و آهن مي باشد و بدن را مقاوم مي كند.
- استفاده روزانه از عسل، باعث عملكرد بهتر گلبول هاي سفيد خون مي شود و درنتيجه بهتر با ويروس ها و باكتري هاي وارد شده به بدن مي جنگد.

سوء هاضمه
- قبل از هر وعده غذا، پودر دارچين را روي 2 قاشق غذاخوري عسل بريزيد. اين كار باعث مي شود كه اسيد معده ترشح شود و غذاي وارده به معده را هضم كند و از سوء هاضمه جلوگيري كند.

تاول
- 3 قاشق غذاخوري عسل با 1 قاشق غذاخوري پودر دارچين مخلوط كرده و قبل از خواب، روي تاول بگذاريد و صبح مخلوط ماليده شده بر روي تاول را با آب گرم بشوييد. اگر اين كار را به مدت 2 هفته هر روز انجام دهيد، تاول را از ريشه از بين خواهيد برد.

عفونت پوستي
- تمام عفونت هاي پوستي و اگزما با استفاده از عسل و پودر دارچين درمان مي شوند.

كاهش وزن
- 1 فنجان آب،عسل و پودر دارچين را هر روز و قبل از صبحانه با معده خالي بنوشيد.
- اگر مخلوط گفته شده را هر روز بنوشيد، از تجمع چربي در بدن جلوگيري كرده و باعث كاهش وزن مي گردد.

سرطان
- عسل و دارچين، درمان كننده سرطان هاي معده و استخوان شناخته شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 13:12  توسط محمد رضا مسعود  | 

چگونه عسل باعث بهبودی زخم میشود

0
زماني كه عسل با رطوبت بدن تماس پيدا مي كند. آنزيم گلوكز اكسيداز كه توسط زنبورها در عسل ايجاد شده است به آرامي آزاد مي شود و پراكسيد ئيدروژن ضد عفوني كننده به ميزان زيادي آزاد مي شود و مي تواند در حدي كه به خود بافت آسيب نرساند، باكتريها را نابود كند. در ادامه با جذب مايعات و مواد مقوي به منطقه آسيب ديده باعث رشد سلولي و جلوگيري از خشك شدن زخم مي شود.
فعاليت استميك عسل باعث حضور يك لايه از مايع بين بافتها و بانداژ مي شود و باعث مي شود در هنگام نياز بدون درد جابه جا شود و سلولهاي جديد پاره نشود. به همين جهت در برخي بيمارستانهاي دنيا براي درمان زخم بستراز تركيبات آن استفاده مي شود.
ويژگي های منحصر به فرد:

1_ به راحتي هضم مي شود: مولكول هاي قند موجود در آن مي توانند به راحتي به ساير قندها تبديل شوند، به همين جهت حتي حساس ترين معده ها نيز مي تواند آن را به سادگي هضم كند.
2_ منبع بسيار خوبي از آنتي اكسيدان است: نقش بزرگي در جلوگيري از سرطان و همچنين بيماريهاي قلبي دارد.
3_ سطح كالري آن پايين است: در مقايسه با ساير مواد قندي ۴۰% كمتر كالري دارد، هرچند انرژي آن بسيار بالاست، اما به وزن بدن شخص اضافه نمي كند.
4_ به سرعت در خون پخش مي شود: وقتي با ميزان مناسبي آب مخلوط شود. پس از ۷ دقيقه در جريان خون پخش مي شود و با آزادسازي ملكول قند به عملكرد بهتر مغزكه اصلي ترين مصرف كننده قند در بدن است، كمك مي كند و مانع بروز خستگي مي شود.
5_ در سلامت و ساخت عوامل خوني مؤثر است: بخش مهمي از انرژي مورد نياز براي اين مورد تأمين مي كند، به علاوه باعث تميز شدن خون مي شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 13:0  توسط محمد رضا مسعود  | 

خواص اثبات شده داروئی عسل در علم پزشکی

خواص اثبات شده داروئی عسل در علم پزشکی به شرح زیر است :

خواص ضد باکتریایی و آنتی بیوتیکی و همچنین خاصیت ضد التهابی عسل.

گلوکز و فروکتوز عسل سریعا جذب شده و به انرژی تبدیل می شوند.

اعمال کبد را فعال کرده و در دفع سموم (دتوکسکشین) از کبد مؤثر است.

حرکات و ترشحات روده را بهبود می بخشد.

عسل دارای یک اثر ملین بوده و ترشحات روده ها را تحریک می کند. فشار اسمزی بالا، وجود ترکیبات معطر و استیل کولین باعث بروز این اثرات می شود.

از گذشته تا کنون از عسل در درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شده است. مهمترین خاصیت عسل ، ضد میکروب بودن آن است. در حالی که عسل یک ماده کاملاً خوراکی است و بایستی محیط خوبی برای پرورش میکروب ها باشد ، و لیکن میکروب ها در معرض عسل نابود شده و اجساد آنها نیز به مرور از بین می رود. زیرا عسل حاوی آنتی بیوتیک و آنزیم دیاستاز است.

در گذشته از این خاصیت عسل برای از بین بردن پینه های دست و پا سود می جستند. عسل حاوی آنتی اکسیدان است، از این رو مصرف آن برای سلامت قلب و عروق مفید است. عسل به سلامت پوست کمک می کند و ضد پیری است. در قدیم هر دارویی را با عسل مخلوط می کردند، زیرا خاصیت بهبود بخشی داروها را چند برابر می کرده و امروزه هم از عسل در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می کنند. از عسل در فرآورده های ضد سرفه بطور مستقیم و غیرمستقیم استفاده می شود . مزه مزه و غرغره شربت عسل برای برطرف کردن زخم های دهان و ورم گلو بسیار سودمند است. عسل ضد آسم است.

عسل با اینکه بسیار شیرین است، برای دندان ها و لثه مضر نیست، بلکه لثه ها را سالم می سازد و دندان ها را سفید می کند. دستگاه گوارش را پاک می سازد و ضد اسهال است. در تحقیقات ثابت شده اثر بسیار مفیدی برعفونت های معده دارد. از این رو ضد زخم معده و دستگاه گوارش است. عسل در درمان آب مروارید ( کاتاراکت ) مفید است. عسل بادشکن است و برای معالجه قولنج روده تجویز می شود و در مسمومیت های غذایی، دستگاه گوارش را پاک می سازد. دوست کبد و پادزهر است، پس در بیماری های کبدی مصرف آن مفید است عسل خواب آور است و به مبتلایان به بیماری کم خوابی توصیه می شود که قبل از خواب چند قاشق مرباخوری عسل میل کنند. برای رفع کم اشتهایی مفید است و کلاً جریان خون را در بدن بهبود می بخشد. از این رو به رشد عضلات کمک می کند، پس برای بچه های کم اشتها و افراد ورزشکار بسیار مفید است. عسل گرفتگی مویرگ ها را باز می کند و برای عروق بسیار مفید است. پس سالمندان اگر هر روز شربت عسل و لیموی تازه بنوشند، عمر طولانی تری خواهند داشت.

بررسی مقالات سال های 1984 تا 2001 نشان می دهد حداقل 25 تحقیق راجع به اثرات ضد زخم عسل انجام شده که نتایج آنها مثبت بوده است. عسل به عنوان التیام دهنده زخم و نگهدارنده پوست مورد تأیید قرار گرفته است. همچنین 40 مورد دیگر نشان داده ، عسل دارای اثرات ضد خونریزی با موفقیت 88 درصد بوده که این عمل به همراه اثرات ضد میکروب نیز بوده است. خاصیت ضد میکروبی در عسل با PH حدود 2/3 تا 5 به هیدروژن پراکسید(H2O2) مرتبط بوده که از تغییرات آنزیمی گلوکز به گلوکونیک اسید حاصل می شود. به هرحال اثرضد میکروبی عسل پس از گرم شدن یا در معرض آفتاب قرار گرفتن کاهش می یابد. عسل ماده ای کاملاً خوراکی است ، ولی در موارد استثنایی ممکن است به اسپورعامل بوتولیسم آلوده باشد که ایجاد سم کرده و مسمومیت زاست ، به همین دلیل مصرف آن برای کودکان زیر یک سال ممنوع است.

بعضی افرد ممکن است نسبت به دانه های گرده موجود درعسل حساسیت داشته باشند. ممکن است بعضی از زنبورها به گل خرزهره و چند گل سمی دیگر عادت کنند و محصول سمی تهیه نمایند که البته این کار به ندرت اتفاق می افتد. از مصرف این ماده بسیار مفید غافل نشوید و از فواید زیاد آن سود بجویید.


+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 8:56  توسط محمد رضا مسعود  | 

درمان زخم با عسل

گروهي از محققان مي‌گويند با ماليدن عسل بر روي زخم يك فرد مبتلا به ديابت مي‌توان از لزوم قطع يك پاي عفوني پيشگيري كرد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از مديسون، پزشكي در “دانشگاه ويسكانسين” كه شش بيمار ديابتي خود را از خطر قطع عضو نجات داده است، آزمايشي را براي ترويج استفاده گسترده از عسل درماني آغاز كرده است.

در اين درمان پس از برداشت پوست و باكتري مرده لايه ضخيمي عسل وارد زخم مي‌شود.

“جنيفر ادي” پروفسور دانشكده پزشكي و بهداشت عمومي دانشگاه ويسكانسين گفت، عسل به دليل خاصيت اسيدي خود باكتري را از بين مي‌برد و از بروز عوارض مقاومت باكتريايي كه در مصرف آنتي بيوتيك‌هاي استاندارد ديده مي‌شود پيشگيري مي‌كند.

وي اين موضوع را براي بهداشت جهاني بسيار حائز اهميت خواند.

ادي گفت، افراد مبتلا به ديابت معمولا از جريان خون ضعيفي برخوردارند و از آنجا كه توانايي آنان براي مبارزه با عفونت كاهش مي‌يابد، زخم‌هايشان به سختي درمان مي‌شود.

وي افزود، تقريبا هر ? ???ثانيه يك قطع عضو ناشي از ديابت در جهان انجام مي‌شود.

ادي ابراز اميدواري كرد كه اگر بتوان ثابت كرد كه عسل موجب شفاي زخم افراد ديابتي مي‌شود مي‌توان اميدهاي تازه‌اي براي بسياري از بيماران مبتلا به ديابت بوجود آورد. وي احتمال اين امر را بسيار زياد توصيف كرد.

عسل درماني هم اكنون در نيوزيلند براي درمان زخم‌هاي بستر و در اروپا بعنوان يك شكل درمان‌جايگزين استفاده مي‌شود.

منبع: ايرنا

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 7:49  توسط محمد رضا مسعود  | 

عسل از خاصیت ضد پیری برخوردار است.

یک کارشناس تغذیه گفت: مصرف عسل نقش زیادی در سلامت پوست دارد، زیرا عسل از خاصیت ضد پیری برخوردار است.

به گزارش ایسنا: منطقه زنجان، عسل را مهمترین منبع مواد قندی دانست و اظهار کرد: این ماده مغذی دارای ۱۵ نوع قند است که در هضم غذا نقش بسزایی دارد.

وی مهمترین خاصیت عسل را ضد میکروب بودن آن عنوان کرد و افزود: عسل حاوی آنتی بیوتیک، همچنین آنتی اکسیدان است که مصرف آن در سلامتی قلب و عروق مؤثر است.

احمدی خاطرنشان کرد: عسل با وجود شیرینی زیاد، نه تنها برای دندانها و لثه مضر نیست، بلکه موجب سفید شدن دندانها و سلامت لثه می‌شود.

این کارشناس با بیان اینکه عسل ماده‌ای ضد اسهال است و به پاکسازی دستگاه گوارش کمک می‌کند، اضافه کرد: به افرادی که دچار کم خوابی هستند، توصیه می‌شود پیش از خواب چند قاشق کوچک عسل مصرف کنند.

احمدی، مصرف عسل را در رفع کم اشتهایی، بهبود جریان خون، همچنین رشد عضلات مؤثر ارزیابی کرد و گفت: این ماده غذایی نقش بسیار مهمی در التیام و بهبود زخم‌ها دارد و در ترکیب انواع کرمهای ویژه پوست به کار می رود.

وی عسل را دارای مقادیر کمی از ویتامین‌های مختلف از جمله ویتامین B6، B5، B2، A، E، K و C دانست و تصریح کرد: عسل در کنار اثرات ضد میکروبی دارای اثرات ضد خونریزی نیز می‌باشد، اما باید توجه داشت که گرم شدن یا قرار گرفتن در معرض آفتاب موجب کاهش اثرات ضد میکروبی این ماده غذایی می‌شود.

احمدی با بیان اینکه انواع پروتئین‌ها و اسیدهای آمینه نیز در ترکیب عسل وجود دارد، افزود: این ماده غذایی همچنین حاوی املاح معدنی مختلف نظیر کلسیم، پتاسیم، سدیم، منگنز، آهن، کلر، فسفر، گوگرد و ید است.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک، استفاده از عسل برای کودکان زیر ۲ سال توصیه نمی‌شود.
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 20:23  توسط محمد رضا مسعود  | 

ساخت انواع ماسک با عسل جهت زیبای لطافت پوست و....

 

قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوری عسل و ١ قاشق چای خوری دارچین را روی جوش ها قرار دهید و روز بعد با آب ولرم بشویید. تکرار روزانه این کازیبایی و لطافت پوست صورت:


عسل طبیعی بهتر از هر ماده غذایی دیگر می تواند زیبایی را به صورت شما بازگردانده و یا آن را زیباتر از همیشه کند.

مصرف عسل برای زیباتر نمودن پوست صورت به دو روش می تواند باشد:
1-مصرف عسل طبیعی بصورت روزانه و دائمی
2-مصرف عسل طبیعی بصورت استفاده خارجی(استفاده موضعی روی پوست بصورت ماسک، مالیدن و...)

یک ماسک فوری برای صورت
این ماسک در حین اینکه به مواد ارزان قیمت ودر دسترس نیاز دارد اثری قوی وتاحدودی به دور از انتظار خواهد داشت.
مواد لازم: 40گرم عسل طبیعی 10گرم آب پیاز سفید

طرز تهیه: ابتدا عسل را بر روی حرارت بگذارید و در دمای پایین حدود 10 دقیقه آن را داغ نمایید. سپس آب پیاز را به آن اضافه نمایید وحدود 5دقیقه آنها را با هم هم بزنید.سپس حرارت را بسته وصبر کنید تا مواد حاضر سرد شوند .

طرز استفاده : به اندازه یک لایه نازک از ماسک را به
پوست صورت خود بزنید ونیم ساعت صبر کنید تا ماسک خشک شود .سپس با آب گرم صورتتان را بشویید واز اثر آن لذت ببرید.
ر به مدت ٢ هفته، جوش ها را از بین می برد


مواد لازم: 40گرم عسل طبيعي 10گرم آب پياز سفيد

طرز تهيه: ابتدا عسل را بر روي حرارت بگذاريد و در دماي پايين حدود 10دقيقه آن را داغ نماييد. سپس آب پياز را به آن

اضافه نماييد وحدود 5دقيقه آنها رابا هم هم بزنيد.سپس حرارت را بسته وصبر کنيد تا مواد حاضر سرد شوند .

طرز استفاده : به اندازه يک لايه نازک از ماسک را به پوست صورت خود بزنيد ونيم ساعت صبر کنيد تا ماسک خشک

شود .سپس با آب گرم صورتتان را بشوييد و از اثر آن لذ ت ببرید.

دو قاشق ماست و يك قاشق عسل را با هم مخلوط كنيد. اين مايع را به نحو ذكر شده روي پوست خود بگذاريد و بعد از 20-15 دقيقه شست‌وشو دهيد.

عسل علاوه بر خاصيت ضدعفوني باعث باز شدن منافذ پوست و خروج جوش‌هاي سرسياه خواهد شد. همچنين ماست با حفظ تعادل اسيدي پوست به شادابي آن و جلوگيري از جوش‌هاي چركي كمك خواهد كرد.

يك سفيده تخم‌مرغ را كاملا بزنيد. يك قاشق عسل، يك قاشق جوانه گندم و چند قطره گليسيرين و يكي، دو قطره آب ليموترش براي بهتر شدن عطر ماسك به آن اضافه كنيد. اين مايع به صورت مخلوط كرم رنگي در مي‌آيد كه اثرات فوق‌العاده‌اي در نرمي و لطافت پوست دارد.

مخلوط يك موز له شده و دو قاشق عسل، ماسك بسيار مناسبي جهت پوست‌هاي خشك است. در زمستان كه دست‌ها نيز اغلب پوسته‌پوسته و خشك مي‌شوند مي‌توانيد از اين ماسك براي دستان خود استفاده كنيد. همچنين اضافه كردن يك قاشق پودر جوانه گندم به اين ماسك اثر آن را بيشتر خواهد كرد.

خيار را با پوست رنده كنيد. دو عدد ليموترش را درون آن بچكانيد و يك قاشق عسل نيز به ماسك خود اضافه كنيد. مي‌توان از رنده شدن پوست ليموترش هم در اين ماسك استفاده كرد. خيار باعث سفتي پوست و جلوگيري از افتادگي، خنك‌كنندگي و كاهش چين و چروك مي‌شود.

سيب را بشوييد و همراه پوست رنده كنيد. يك قاشق عسل را روي آن بريزيد، كاملا مخلوط كنيد و به عنوان ماسك روي صورت بگذاريد. اين ماسك نيز اثرات نرم‌كنندگي و ضداكنه دارد.

 

موز سالم و رسیده را خوب له کنید و به آن نصف قاشق مربا خوری عسل

اضافه کنید و خوب آن را به هم بزنید. این مخلوط را به چهره و گردن خود بمالید و بعد از نیم ساعت بشویید.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۹ساعت 14:2  توسط محمد رضا مسعود  | 

استفاده از عسل در زیبایی

ارسال برای دوستان


طبق فرهنگ لغت عسل ماده‌اي شیرین و زرد رنگ است كه زنبورهای مختلف از شهد گل‌ها تهیه می‌كنند

اما جدا از اینكه عسل به عنوان یك ماده غذایی به شمار می‌آید، آیا می‌دانستید كه عسل یكی از قدیمی‌ترین و موثرترین مواد برای كمك به زیبایی است؟

عسل شامل موم و شكر و مواد معدنی است و یك مرطوب كننده طبیعی به شمار می‌آید و همانند یك ماده ضد سوزش برای پوست‌های حساس عمل مي‌كند.

عسل مي‌تواند در خیلی از محصولات زیبایی یافت شود، شما مي‌توانید این محصولات را در مغازه‌های محلی یا مغازه‌هایی كه دارای محصولات زیبایی مطلوب هستند بیابید. جالب اينكه خیلی از این محصولات مي‌توانند بسيار گران قیمت باشند اما تعدادي از این محصولات هم مي‌توانند در منزل ساخته شوند.


اگر مي‌خواهيد به راز و رمز زيباسازي عسل پي ببريد مواردی كه درباره عسل مي‌گوييم را امتحان كنید. اما قبل از استفاده عسل روی پوستتان مطمئن شوید كه به آن حساسیت ندارید.


1- ماسك عسل:


عسل خالص را روی صورت‌تان بمالید و اجازه دهید كه مدتي روی پوست‌تان باشد تا زمانیكه خشك شود. تقریبا پانزده دقیقه برای خشك شدن عسل برروی پوستتان كافی است. وقتی كه خشك شد صورتتان را با آب گرم بشویید.


2- پوستی روشن با حمام عسل:


برای رطوبت، نرمی و داشتن پوستی روشن، در حمام بعدی‌تان از یك شیشه عسل استفاده كنید. عسل را به پوستتان بمالید و برای مطمئن شدن از خشك شدن عسل برروی پوست از دست‌تان كمك بگیرید، در اين حالت با اينكه عسل پوست شما را چسبناك كرده است اما به نرمی و راحتی دست شما روی پوست‌تان حركت مي‌كند. سپس بدنتان را با آب بشویید. نتیجه این كار گردش خون عالی، زیبایی و روشنی پوست خواهد بود.


3- وان عسل:


برای خوش بویی و نرمی پوست‌تان، یك چهارم تا یك دوم فنجان عسل به آب وان اضافه كنید.


4- ماساژعسل:


یك قاشق چای خوری عسل به همراه كمی پودر بادام را در كف دستان مخلوط كنید و به آرامی روی صورت‌تان بمالید. سپس این معجون عسل و بادام را با آب گرم بشویید.


5- تمیز‌كننده روزانه صورت:


مخلوطی از یك قاشق چای خوری عسل با پودر شیر تهیه كنید، از این محلول به عنوان تمیزكننده مواد آرایش و زدودن كثیفی پوست صورت مي‌توانید استفاده كنید و بعد با آب گرم صورت‌تان را بشویید.


6- موهای درخشان:


برای براق كردن موهایتان مي‌توانید مخلوطی از یك قاشق چای خوری عسل به همراه آبلیموی تازه فشرده شده و یك لیتر آب گرم تهیه كنید. طبق معمول با شامپوی همیشگی موهایتان را بشوید و بعد از مخلوط عسل برروی موهایتان بریزید. اجازه دهید موهایتان به صورت نرمال خشك شود، نیازی به شستن مخلوط عسل از روی موهایتان نیست.


7- نرم‌كننده مو:


برای داشتن موها و پوست سری سالم مي‌توانید از مخلوط یك دوم فنجان عسل و دو قاشق سوپخوری روغن زیتون استفاده كنید. موهایتان را با مخلوط عسل آغشته كنید، سپس پوششی روی سرتان بگذارید و اجازه دهید برای سی دقیقه روی سرتان بماند. بعد از سی دقیقه شامپو بزنید و طبق معمول موهایتان را بشویید.


8- جوهرپوست:


برای سفتی، نرمی و مرطوب بودن پوست‌تان مي‌توانید مخلوطی از هسته پوست گرفته شده یك سیب و یك قاشق سوپخوری عسل كه در ماشین مخلوط كن تهیه كرده‌اید استفاده كنید.


آنقدر مخلوط عسل را هم بزنید تا نرم شود و به آرامی روی پوست صورت بمالید و اجازه دهید برای پانزده دقیقه باقی بماند. بعد پانزده دقیقه مخلوط عسل روی صورتتان را با آب گرم بشویید.


با نكات زیبایی گفته شده در بالا مي‌توانید محصولات زيبايي سودمندی را در منزل تهیه كنید. عسل یك محصول فوق‌العاده در زیبایی است چراكه شامل آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، و موادمعدنی زيادي است. برای تهیه محصولات زیبایی ابتدا مطمئن شوید عسل خریداری شده‌تان صددرصد خالص باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۸۹ساعت 13:48  توسط محمد رضا مسعود  | 

عسل ايمني بدن را افزايش مي‌دهد

عسل ايمني بدن را افزايش مي‌دهد

براساس اين تحقيق با توجه به ويژگي‌هاي خاص عسل و با توجه به نياز جامعه به ارتقاء سلامتي و طب پيشگيري و اهميت سلامت ورزشكاران، مصرف محلول عسل قبل از فعاليت هوازي نقش موثري بر پاسخ صحيح سلول‌هاي دستگاه ايمني دارد و همچنين اهميت مصرف اين محلول از منظر قرآن هم از اهميت بالايي برخوردار است.

براساس نتايج تحقيقات كارشناسان علوم تغذيه، مصرف عسل هم جنبه درماني و هم جنبه پيشگيري از بيماري‌ها را دارد و بر روي پاسخ سلول‌هاي دستگاه ايمني تاثيرگذار است.

به گزارش "شهر"، براساس نتايج تحقيقي كه در همايش كشوري قرآن و طب توسط ليلا جليلي، دانشجوي كارشناسي ارشد فيزيولوژي ورزشي صورت گرفته است شواهد زيادي وجود دارد كه نشان مي‌دهد ورزشكاران در طول تمرين‌هاي سنگين در برابر بيماري‌ها بويژه عفونت مجاري فوقاني تنفسي حساس ترند و ادامه تمرينات ممكن است سلامت ورزشكاران را تهديد كند.

به همين خاطر رژيم غذايي مناسب اثر خاصي بر اجزاي دستگاه ايمني دارد، چراكه سلول‌هاي ايمني نسبت به تعادل اكسيدان و آنتي‌اكسيدان بسيار حساس‌اند و انرژي خود را بيشتر از ذخاير گلوكز خون تامين مي‌كنند.

براساس اين تحقيق با توجه به ويژگي‌هاي خاص عسل و با توجه به نياز جامعه به ارتقاء سلامتي و طب پيشگيري و اهميت سلامت ورزشكاران، مصرف محلول عسل قبل از فعاليت هوازي نقش موثري بر پاسخ صحيح سلول‌هاي دستگاه ايمني دارد و همچنين اهميت مصرف اين محلول از منظر قرآن هم از اهميت بالايي برخوردار است.

براساس نتايج اين تحقيق، مصرف عسل سال‌هاي زيادي به عنوان دارو و درمان مورد استفاده قرار مي‌گرفته و حاوي 80 ماده مفيد براي انسان است. 4/5 درصد وزن آن را كربوهيدرات تشكيل مي‌دهد و به علت داشتن گلوكز و فروكتوز باعث توليد انرژي سريع و انرژي طولاني مي‌شود و به همين خاطر است كه عسل بر گلوكز خالص ارجحيت دارد، چون قند خون يكباره پس از مصرف عسل پايين نمي‌افتد و بطور قابل ملاحظه‌اي خستگي را كه موجب ابتلا به بيماري‌هاست، كاهش مي‌دهد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه نوزدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 19:0  توسط محمد رضا مسعود  | 

عسل و دارچین در کاهش وزن مؤثر است.

مواد طبیعی بسیاری برای کاهش وزن در دسترس قرار دارند. با این حال، به‌نظر می‌رسد که چای حاوی عسل و دارچین یکی از دلپذیرترین مواد طبیعی برای کاهش وزن باشد. آیا این معجون پرانرژی می‌تواند به کسی در رسیدن به وزن مناسب کمک کند؟

بسیاری از مردم ادعا می‌کنند که نوشیدن 2 بار در روز (صبح و شب) مخلوط عسل و دارچین در کاهش وزن مؤثر است. یک حقیقت علمی برای این ادعا وجود دارد.

به‌طور سنتی، از عسل به‌عنوان ماده‌ای خواب‌آور، مسکن گلو‌درد و حتی التیام‌بخش زخم استفاده شده است،اما آیا عسل می‌تواند به کاهش وزن نیز کمک کند؟ برخی از دانشمندان معتقدند که عسل می‌تواند این کار را انجام دهد. بدیهی است که اکثر افراد چاق از عارضه مقاومت به انسولین نیز رنج می‌برند. این عارضه مانع سوخت‌وساز درست گلوکز می‌شود. هنگامی که چنین شرایطی رخ می‌دهد کاهش وزن بسیار دشوار می‌شود. برخی مطالعات نشان داده‌اند، افرادی که به مدت 30 روز از مخلوط عسل و دارچین استفاده کرده‌اند موفق شده‌اند سطح مقاومت به انسولین بدن خود را کاهش دهند.

به گزارش‌ ای‌زاین آرتیکل،80درصد از مواد تشکیل‌دهنده عسل را گلوکز و فروکتوز تشکیل می‌دهد. گلوکز و فروکتوز عسل مانند دیگر شیرین‌کننده‌ها باعث افزایش قندخون نمی‌شوند. به این ترتیب حساسیت به انسولین کنترل می‌شود. هرچه حساسیت سلول‌ها به انسولین بیشتر باشد کمتر امکان دارد که عارضه مقاومت به انسولین بروز کند. در این صورت بدن از کارایی بیشتری برای سوزاندن چربی برخوردار می‌شود. به‌نظر می‌رسد عسل حتی می‌تواند بعضی از علائم مقاومت به انسولین را معکوس کند.
این در حالی است که دارچین نیز در رابطه با بیماری دیابت تحت تحقیقات گسترده‌ای قرار گرفته است.

یک مطالعه پژوهشی آشکار کرده است که خوردن حتی نصف یک قاشق چایخوری دارچین در روز نیز قادر به کاهش قندخون- بیماران دیابتی که به‌طور نامنظم کنترل شده‌اند- می‌شود. مطالعه دیگر روشن کرده است که اجزای تشکیل‌دهنده دارچین می‌توانند باعث کاهش و پیشگیری از مقاومت به انسولین شوند. مرکز اشتها در مغز دارای گیرنده‌های انسولین است. هنگامی که فردی به عارضه مقاومت به انسولین دچار می‌شود، بخش عمده انسولین قادر به رسیدن به این گیرنده‌ها نیست، غده لوزالمعده به تولید بیش از پیش انسولین ادامه می‌دهد تا سطح گلوکز خون را پایین نگاه دارد و این شرایط باعث تداوم پراشتهایی می‌شود.

به‌نظر می‌رسد که مخلوط عسل و دارچین قادر به تعدیل برخی از اثرات مقاومت به انسولین است. بیمارانی که این چای را نوشیده‌اند اظهار کم‌اشتهایی و بی‌میلی نسبت به کربوهیدرات‌ها را تجربه کرده‌اند. مقاومت به انسولین به‌طور ویژه در میان زنان بیشتر است. اضافه‌کردن عسل و دارچین به رژیم غذایی می‌تواند راهی دلپذیر برای کنترل این عارضه و کمک خوبی برای کاهش وزن باشد. اگرچه دستورالعمل‌های بسیاری برای تهیه این چای وجود دارد، اما دستور اصلی تهیه آن بسیار ساده است:

• یک بخش دارچین به نسبت 2 بخش عسل
• یک فنجان آب داغ روی دارچین بریزید و نیم ساعت آن را در آب داغ بخیسانید.
• بعد از سرد شدن مخلوط آب و دارچین، عسل را اضافه کنید.
• نصف این چای را قبل از خواب و باقیمانده آن را صبح بنوشید.

از آنجایی که ممکن است این چای باعث کاهش قند خون شود، بهتر است بیماران در مورد مصرف آن با پزشک معالج خود مشورت کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم اسفند ۱۳۸۹ساعت 23:32  توسط محمد رضا مسعود  | 

عسل و دارچین، درمان کننده بسیاری از بیماری

در این مقاله با عسل و دارچین، درمان کننده بسیاری از بیماری ها آشنا می شویم.

١ . درمان بیماری قلبی :
مخلوطی از عسل و پودر دارچین را تهیه کنید و به جای مربا روی نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید.این روش در کاهش کلسترول،جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است.بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی درامان خواهند بود.بررسی روی سالمندان در آمریکا و کانادا نشان داده است،با بالا رفتن سن شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.عسل و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه میبخشد.

٢ . از بین بردن اثر خارش نیش های حشرات :
مخلوطی از یک سهم عسل، ٢ سهم آب ولرم و یک قاشق چای خوری پودر دارچین را روی قسمتی از بدن که احساس خارش می کنید،قرار دهید خارش و درد در عرض یک یا ٢ دقیقه فروکش خواهد کرد.

٣ . درمان التهاب مفصل(آرتریت):
روزانه،یک وعده صبح و یک وعده شب،مخلوطی از یک فنجان آب گرم، ٢ قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری پودر دارچین مصرف شود.این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریت های مزمن را نیز درمان می کند.بررسی های اخیر روی ٢٠٠ بیماری که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده کردند نشان داد، ٧٣ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا کردند و پس از یک ماه بیشتر افرادی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند،بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.

۴ . جلوگیری از ریزش مو:
قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداری روغن زیتون داغ،یک قاشق چای خوری عسل و یک قاشق پودر دارچین را به مدت ۵ تا ١۵ دقیقه روی سر قرار دهید و سپس آن را بشویید.

۵ . از بین بردن عفونت مثانه:
٢ قاشق غذاخوری عسل به همراه یک قاشق چای خوری پودر دارچین را با مقداری آب ولرم حل کنید و آن را بنوشید.این روش باعث می شود که میکروب های مثانه از بین برود.

۶ . درمان درد دندان:
مخلوطی از یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ۵ قاشق چای خوری عسل تهیه کنید و روی دندان خراب بمالید.این عمل را ٣ بار در روز تکرار کنید تا درد تسکین یابد.

٧ . کاهش کلسترول:
٢ قاشق غذاخوری عسل را با ٣ قاشق چای خوری پودر دارچین در یک لیوان چای حل کنید و بنوشید.این کار میزان کلسترول خون را طی ٢ ساعت به ١٠ درصد کاهش می دهد.

٨ . درمان سرماخوردگی:
به مدت ٣ روز از مخلوط یک قاشق غذاخوری عسل با یک چهارم قاشق چای خوری پودر دارچین استفاده کنید.این روش برای درمان سرفه مزمن و سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود.

٩ . درمان ناباروری:
برای برطرف کردن این مشکل،به مردان توصیه می شود ٢ قاشق غذاخوری عسل را قبل از خواب میل کنند.در کشورهای چین،ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروری مواجه اند،در طول روز مخلوطی از مقداری پودر دارچین و یک دوم قاشق چای خوری عسل را به طور مرتب روی لثه و داخل دهان خود قرار می دهند تا مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود.زوجی که مدت ١۴ سال بچه دار نمی شدند با شروع مصرف عسل و دارچین پس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدند.

١٠ . درد معده:
مصرف عسل و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده،زخم معده را نیز درمان می کند.

١١ . تقویت سیستم ایمنی:
استفاده روزانه از عسل و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را از حمله باکتری و ویروس محافظت می کند.دانشمندان دریافتند که عسل دارای مقدار زیادی ویتامین و آهن است.مصرف مداوم عسل گلبول های سفید خون را تقویت می کند تا بتواند با باکتری ها و بیماری های ویروسی مقابله کند.

١٢ . برطرف کردن سوء هاضمه:
قبل از هر وعده غذا،پودر دارچین را روی ٢ قاشق غذاخوری عسل بریزید و میل کنید تا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنید زیرا این مخلوط غذاهای سنگین را به راحتی هضم میکند.

١٣ . جلوگیری از آنفلوآنزا:
دانشمندی در اسپانیا ثابت کرده که مخلوط عسل و دارچین دارای مواد مفید طبیعی است که از میکروب های آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری به عمل می آورد .

١۴ . افزایش طول عمر:
مصرف دائم و مرتب عسل و پودر دارچین مانع پیری زودرس می شود.مخلوطی از ۴ قاشق چای خوری عسل،یک قاشق چای خوری پودر دارچین و ٣ فنجان آب گرم را با هم بجوشانید.سپس مخلوط به دست آمده را ٣ الی ۴ بار در روز به مقدار یک چهارم فنجان میل کنید.این مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند.

١۵ .برطرف کردن جوش صورت:
قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوری عسل و ١ قاشق چای خوری دارچین را روی جوش ها قرار دهید و روز بعد با آب ولرم بشویید.تکرار روزانه این کار به مدت ٢ هفته،جوش ها را از بین می برد.

١۶ . درمان عفونت های پوستی:
قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین روی قسمت های مختلف پوست، عفونت های پوستی و اگزما را نیز درمان می کند.

١٧ . درمان سرطان:
تحقیقات جدید انجام گرفته در ژاپن و استرالیا نشان داده،سرطان های پیشرفته معده و استخوان به طور موفقیت آمیزی درمان شده است.بیماران مبتلا به این سرطان ها ٣ بار در روز و به مدت ٣ ماه یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای خوری دارچین را مخلوط و مصرف می کنند.

١٨ . از بین بردن خستگی مفرط:
مصرف نصف قاشق غذاخوری عسل و مقداری پودر دارچین در یک لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طی یک هفته نیروی حیاتی بدن را افزایش می دهد.

١٩ . از بین بردن بوی بد دهان:
شما می توانید پس از بیدار شدن از خواب با محلولی از یک قاشق چای خوری عسل،مقداری پودر دارچین و آب گرم غرغره کنید تا در طول روز مشکل بوی بد دهان را نداشته باشید.

٢٠ . مشکل شنوایی:
مصرف روزانه مقدار مساوی از عسل و پودر دارچین در صبح و شب مشکل شنوایی را برطرف می کند.
شایان ذکر است،عسل مورد مصرف باید خام و پاستوریزه نشده باشد.زیرا که آنزیم های لازم به هنگام عمل پاستوریزه به علت حرارت دیدن از بین می رود

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم بهمن ۱۳۸۹ساعت 7:47  توسط محمد رضا مسعود  | 

درمان سرماخوردگی با عسل

درمان سرماخوردگی

از دیر باز تا کنون عسل به عنوان درمان همه جانبه سرماخوردگی شناخته شده است و آنرا به صورت خالص یا آمیخته با غذا و دارو مصرف می کنند.

نوشیدن یک لیوان آب گرم مخلوط با عسل و مقدار کم آبلیموی تازه یا یک لیوان شیر گرم مخلوط با عسل  برای درمان بیماران مبتلا به سرماخوردگی سودمند است . این افراد جهت مداوای خود باید در منزل استراحت نمایند زیرا عسل  باعث تعرق زیاد می گردد. عسل  زیرفون در درمان سرماخوردگی یک معرق کاملأ متناسب می باشد.

به عقیده هرت و یک نوشیدن 100 گرم عسل خالص مخلوط با عصاره نصف یک عدد لیمو ترش در درمان سرماخوردگی مؤثر خواهد بود.

سایر روشهای درمان با عسل

الف-شربت آب ترب با عسل به نسبت مساوی برای رفع سرماخوردگی مؤثر واقع میشود

ب-دم کرده مریم گلی با شیر و عسل  در درمان سرماخوردگی خصوصأ در ابتدای آن مؤثر

می باشند.

ج-دم کرده اکلیل کوهی (یک فنجان با یک قاشق سوپ خوری عسل )مفید واقع می شود.

د-20 تا 30 گرم ساقه های گلدار آویشن را در یک لیتر آب جوش دم کرده و صاف کرده آن

را با عسل هر روز 4 الی 5 فنجان با فاصله بنوشید. در درمان سرماخوردگی ، تب ، زکام،

درمان آسم و سیاه سرفه نافع است.

درمان انواع تب با عسل

امام کاظم(ع) می فرماید: عسل را با سیاه دانه بیامیزید و بگذارید فرد تب دار از این مخلوط لذیذ سه انگشت به دهان گذارد رنج تب از جانش فرو خواهد ریخت.

از دیرباز زمان هیپوکرات بزرگترین پزشک قدیمی یونانی عسل را به عنوان تب بر می شناخته اند (نزدیک به 2500 سال پیش).اسیدهای آلی در عسل توانایی و نیروی ویژه ای

برای  تب بری دارند. سفارش شده است که 5-10 قاشق غذاخوری در چند وعده به تب دار داده شود. امروزه از عسل به عنوان تنها داروی پیشگیری از تب یونجه نام می برند.

سایر روشهای درمان با عسل

الف-5 تا 10 گرم تخم رازیانه دم کرده با سکنجبین عسل در درمان تبهای کهنه مفید است.

ب-جوشانده گل بنفشه (50 گرم در یک لیتر آب) و پس از صاف کردن مخلوط با عسل ، روزی 3 فنجان به فاصله از آن بنوشید درمان تب و گریب است جوشانده گیاه آقطی(یاس

کبود) با عسل نیز همین خاصیت را دارد.

درمان زکام با عسل

امام رضا (ع)فرموده است مداومت در خوردن عسل  هر بامداد زمستان از ابتلاء به زکام

جلوگیری می کند.

عسل ضد رطوبت است مخصوصأ رطوبت بدن را به خود جذب می نماید. کسی که می خواهد

در زمستان زکام نشود باید روزی سه قاشق غذاخوری عسل بخورد مشروط به اینکه نسبت به

آن آلرژی(حساسیت)نداشته باشد.

اگر25/0 تا 2 گرم پودر ریشه زنبق را با عسل  مخلوط و داخل چای نمایید و روزانه چندین باراز این نوشیدنی بنوشد زکام شما برطرف خواهد شد.

درمان سینوزیت با عسل

روشهای درمان

الف-در درمان سینوزیت و به منظور پاک نمودن مخاط بینی موم عسل(عسل با موم) را به مدت یک ربع جویده و تفاله آن را دور بیندازید.

ب-آب جوشانده گیاه مامیران را با کمی عسل مخلوط و بینی را شستشو دهید.

درمان آنفلوانزا با عسل

روشهای درمان

الف- رافRaff  مخلوط بو مادران دم کرده(20 گرم در نیم لیتر آب) با عسل را در درمان آنفلوانزا بسیار مفید می داند.

ب-گیاه آقطی دم کرده (یاس کبود) با عسل برای بیمارانی  که از تب آنفلوآنزا و رماتیسم مفصلی رنج می برند بسیار نافع بوده و معرق مؤثری می باشد.

طرز تهیه: یک قاشق غذاخوری از گیاه مذکور را در یک لیوان آب جوش دم کرده و پس ازصاف کردن با دو قاشق غذاخوری عسل مخلوط و روزانه 5 قاشق غذاخوری به فاصله

میل نمایید.

 

عسل  یک اشتها آور واقعی

روشهای مصرف

الف-دو قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب باران نیسان مخلوط کرده و بنوشید.

ب-پیاز پخته با عسل میل نمایی اشتها زیاد و نفخ را بر طرف می کند.

ج-20 گرم ساقه خشک و گلدار پونه کوهی را در یک لیتر آب دم کرده و پس از صاف کردن

با عسل شیرین نموده و روزی دو 2 فنجان به فاصله بنوشید.

رفع عطش با عسل

روشهای مصرف

الف-شربت عسل (عسل  محلول در آب ) مخلوط با کمی آبلیمو در تابستان برای رفع عطش و حرارت سودمند بوده و همچنین عطش بیماران تب دار را فرو می نشاند.

ب- 60 گرم سکنجبین عسلی را در صد گرم آب مخلوط کرده و بنوشید.

طرز تهیه : 500 گرم سرکه سفید را با 2 کیلو عسل  می پزند تا به قوام شربت درآید.

عسل تقویت کننده عمومی بدن

روشهای درمان

الف-خوردن گوشت بریان شده گوسفند با سرکه و عسل  که مداومت در آن نمایند و غذا منحصر به آن باشد فوق العاده مقوی بدن و مانع غشی و خفقان و لاغری می گردد.

ب-عسل، آب لیمو و روغن ماهی را به نسبت مساوی با هم مخلوط  و روزی سه بار به مقدار کافی بنوشید.

درمان سرخک با عسل

30 گرم برگ باباآدم را در نیم لیتر آب جوشانده و صاف کرده آن را با مقدار کافی عسل مخلوط و هر پنج دقیقه یک قاشق مربا خوری میل نمایید.

 درمان لاغری و چاقی

روشهای درمان

1-لاغری

الف –هر روز یک یا دو لیوان شیر با عسل  علاوه بر غذاهای روزانه میل نمایید.

ب-صبح وظهر وشب با هر وعده غذا یک سوم قاشق چای خوری پودر زنیان همراه با عسل میل نمایید.

ج-5 الی 6 گرم افسنطین را در یک لیتر آب بجوشانید و پس از صاف کردن مخلوط با عسل یک استکان قبل از ناهار و شام میل نمایید درمان لاغری است.

2-چاقی

کوبیده مغز بادام یا گردو را با عسل مخلوط کرده و میل نمایید تغذیه آن هر روز صبح همراه با صبحانه فوق العاده مقوی است و بدن را فربه می سازد.

رفع خستگی روزانه (ضعف مفرط) با عسل

20 تا 30 گرم ساقه گلدار آویشن را در یک لیتر آب دم نموده و پس از صاف کردن با عسل

شیرین کنید و روزی 4 الی 5 فنجان به فاصله بنوشید در درمان خستگی بسیار مفید است و خواب آرامی به شما می بخشد.

درمان قولنج (ورم روده بزرگ) با عسل

روشهای درمان

الف-بقراط حکیم خوردن کلم پخته با عسل را در رفع قولنج مؤثر می داند.

ب-یک قاشق مربا خوری پودر ریحان را در نصف لیوان آب دم کرده و پس از صاف کردن با عسل میل نمایید درمان سردرد هم می باشد.

ج-10 الی 40 گرم گل بهار نارنج یا پرتقال را در یک لیتر آب دم کرده و پس از صاف کردن مخلوط با عسل  2 الی 3 فنجان به فاصله بنوشید مؤثر واقع می شود.

دفع سردیها و سموم از بدن با عسل

ای برودت بر تو مستولی ، عسل میخور مدام

                                                            کز برایت گفته حق در وصف او فیه شفا

روشهای درمان

الف-خوردن 20 گرم آب ترب مخلوط با عسل دفع کننده کلیه سردیهاست و حتی کلیه

سموم را بر طرف می سازد.

ب-خوردن پودر شوید(شبت) با عسل جهت رفع سموم مؤثر و کمک به قی و اخراج اخلاط غلیظ از معده است.

درمان سر دردها با عسل

روشهای درمان

الف-10 گرم برگ اسطوخودوس را در یک لیتر آب جوشانده و صاف شده آن را با 250

گرم عسل  مخلوط کرده بتدریج میل نمایید. در تعقیب ضربه هایی که مغز تکان خورده و

باعث سردرد شده 5 گرم گیاه مذکور را جوشانده و در سه نوبت صاف شده آن را با عسل 

میل نمایید.

ب-اگر درد از ناحیه عقب سر باشد 20 گرم پودر سیاه دانه را با 80 گرم عسل مخلوط نموده

صبح ناشتا روزی یک قاشق غذا خوری میل نمایید.

ج-در درمان سر دردهای میگرنی 50 گرم گل بنفشه را در یک لیتر آب جوشانده و صاف 

کرده آن را با عسل مخلوط نموده و روزی 3 الی 4 فنجان میل نمایید.

د-8 گرم گل مززنجوش (مرزنگوش)را در یک لیتر آب دم نموده و صاف کرده آن را با عسل شیرین نمایید سر دردهای میگرنی ،اسپاسم گوارشی و بی خوابی را از بین می برد.

افزایش شیر مادر با عسل

به مادرانی که در آستانه زایمان هستند باید عسل داده شود چون زایمان را آسان و باعث افزایش شیر آنان می گردد.

غذای زن تازه زا در روزهای اول باید از اغذیه چرب و شیرین  تشکیل شده باشد تا کم کم به

غذاهای عادی معمولی رغبت نماید مانند کاچی که از روغن و عسل  تهیه شود و همچنین کره و

عسل  و تخم مرغ و عسل و...

این غذاها باعث افزایش شیر مادر و در نتیجه محکم شدن مغز استخوان بچه و قوی شدن نوزاد می گردد.

    معجزه عسل در سرماخوردگي  
 

ايسنا، علوم پزشکي ايران - مصرف مخلوط عسل و ليموترش به همراه يک ليوان آب جوش در بيماران مبتلا به سرماخوردگي مي تواند در تسکين علائم بيماري مفيد واقع شود.

دکتر " جعفر بهزاد " محقق متخصص تغذيه در مصاحبه با خبرنگار ايسنا، واحد علوم پزشکي ايران ضمن اشاره به اين مطلب گفت : بيشترين موارد شکايت از سرماخوردگي مربوط به علائمي از قبيل گلودرد، بي تابي و بي قراري، گرفتگي بيني و احساس سرما است.
وي ادامه داد : سعي در برطرف کردن هر کدام از اين علائم، به تنهايي مي تواند در بهبود حال بيمار بسيار موثر باشد زيرا هنوز داروي قطعي براي ريشه کن کردن ويروس مسبب سرماخوردگي پيدا نشده و علاوه براين در افرادي که مبتلا به نقص سيستم ايمني نيستند از بين بردن ويروس لزومي ندارد.
دکتر بهزاد تامين گرماي بدن، توسط پوشيدن لباس کافي و گرم نگاه داشتن محيط را از جمله اقدامات ضروري در سرماخوردگي عنوان کرد و افزود : مصرف يک ليوان آب جوش به همراه عسل و ليموترش، يکي از روشهاي موثر تسکين علائم سرماخوردگي است همچنين مداومت بر مصرف چاي کم رنگ و آب ميوه به دليل بالا بردن ميزان مايعات دفعي بدن موجب تنظيم دماي بدن مي شود.
اين متخصص تغذيه در خاتمه ضمن اشاره به تاثير بسزاي مصرف ماست در تقويت سيستم ايمني بدن حين مواجهه با عوامل ميکروبي اظهار داشت : با بهبود کارکرد سيستم ايمني، بدن؛ در مقابله با انواع ويروسهاي مسبب سرماخوردگي، قوي تر شده و سريع تر سلامت خود را باز مي يابد.

 

 
 

 

درمان سرما خوردگی مزمن ، آبریزش ها و آنفلو انزا باعسل

بیماران مبتلابه سرماخوردگی مزمن ، آبریزش ها و آنفلوانزامی توانندبه وسیله عسل بهبود

کامل یابند . ایوریش، اولفیلد و کوستو گلو بوف برای درمان سرما خوردگی مزمن

؛ آبریزشها و گریپ این نسخه را تجویز کرده اند : یک قاشق غذا خوری عسل که بایک

 لیوان شیر یا چای داغ یا با آبلیمو یا محلول خردل مخلوط شود. چون عسل ماده تحریک کنند

 عرق است ؛ بهتر است بیمار در بستر بماند . شوان معتقد است :عسل حاوی اسید های

 آلی است ، خاصیت کاهش دمای بدن را دارد . بنا براین بهتر است از محلول های گرم عسل

استفاده شود . همچنین استولت روزی دوبار عسل را روی لوزه ها می مالید تا التهاب  آنها را

درمان کند . دو هفته برای از بین بردن میکروبهای محل التهاب کافی است . دو طبیب به نامهای

یو فا و گلد با عسل ( ۵۰ گرم + ۱/۲ ملیون واحد پنی سیلین ، در جای خشک و تاریک نگه

داشته شود ) التهاب مزمین لوزه را درمان کردند . ( البته همراه غرغرهای با آب ولرم که قبل

 از مالیدن مرهم انجام می گیرد . ) همچنین بیمار باید روزانه ۳۰- ۲۰ میلی گرم عسل بخورد

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 20:39  توسط محمد رضا مسعود  | 

عسل يكي از نعمات پرفايده خداوند است

سرویس گزارش جهان-عسل يكي از نعمات پرفايده خداوند است كه از قرن ها پيش به عنوان يك غذاي كامل و مقوي شناخته شده است و به واسطه ويژگي هاي شفابخش خود به عنوان دارو در درمان بسياري از بيماري ها كاربرد دارد.
در کتب پزشکی آمده عسل درروغن مالی زخمهای چرکی ، برای درمان بسیار مفید بوده ، با مرهم گذاری تاریکی دید را کاهش داده و بهترین درمان اختلالات دهان است در زیاد شدن ادرار مؤثر است ، دردهای شکم و سرفه را کاهش می دهد ، گزیدگی مار ، دردهای دستگاه تنفس وهر درد مفصلی را تسکین میدهد . خستگی عمومی واحساس سرما را رفع ومقاومت بدن را افزایش میدهد. عسل به عنوان دارو هیچ اثر سوء، عارضه یا بیماری را به دنبال ندارد و براساس مندرجات كتاب معروف طب الكبير عسل در تقويت حافظه، سيستم ايمني بدن، قواي جسماني بهبود و درمان بسياري از بيماري ها مانند بيماري هاي گوارشي زخم ها و بيماري هاي دندان و لثه موثر است .

در دوران قدیم برای درمان اکثر بیماریها از این داروی شفا بخش که به اکسیر جوانی نیز مشهور است استفاده می شد اما چند وقتی است که دیگر عسل طرفداران زیادی ندارد و به قول معروف عسلهای طبیعی بر روی دست تولید کنندگان آن باد می کند.وقتی از مردم و فروشندگان این محصول علت را جویا شدیم قریب به اتفاق آنهابه دلیل عدم توانایی در تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی از خرید ان منصرف شده و آن را از مصرف روزانه خود حذف کرده اند.

يكي از فروشندگان عسل در بازار تهران درخصوص افزايش عرضه عسل هاي تقلبي گفت: بازار از وجود عسل تقلبي اشباع شده است. اين اقلام تقلبي به گونه اي ساخته مي شوند كه بعضا كارشناسان قديمي اين بازار هم قادر به تشخيص نوع مرغوب و طبيعي با محصول نامرغوب و تقلبي نبوده و تنها در آزمايشگاه هاي مربوطه مي توان بين عسل طبيعي و عسل تقلبي تفاوت را شاهد بود .به همین دلیل حتی ما فروشندگان نیز نمی دانیم عسلی که به مردم عرضه می کنیم اصل است یا تقلبی.

علي مغربي يكي از توليدكندگان عسل نيز مي گويد: مصرف كنندگان بايد در انتخاب عسل توجه داشته باشند تا عسل تقلبي را به جاي عسل اصل خريداري نكنند وي در مورد تشخيص عسل طبيعي و غيرطبيعي مي گويد: تشخيص عسل اصل و غيرطبيعي تنها از طريق مزه كردن غيرممكن است و مصرف كننده مي تواند با استفاده از ابزارهايي كه در بدن دارد به اصليت عسل پي برد يعني با چشمانش شكل ظاهري عسل را ارزيابي كند، با بيني آن را بو كند و در نهايت با زبانش آن را مزه كند. اگر مجموعه خصوصيات عسل باب طعمش بود و اگر عسل عطر و طعم گل ها را داشت، آن عسل طبيعي است و ارزش آن را دارد كه بهايش را در حد معقول بپردازيد. وي همچنين در مورد تفاوت طعم عسل طبيعي و غيرطبيعي گفته است: عسل طبيعي به سرعت در دهان آب مي شود و کش دار است و پس از مصرف ايجاد انرژي مي كند، در حالي كه عسل غيرطبيعي طعم آبنبات سوخته مي دهد و اگر شکرک هم زند بلورهای آن زرد و درشت است و همچنین همیشه رسوب سفید رنگی که ناشی از وجود شکر در آن است در ته ظرف ته نشین می شود.

ناصر جمال پور کارشناس پرورش زنبور و ابریشم معتقد است با وجود تعداد کندوهای قابل توجه در کشور و شرایط اقلیمی خاص و ممتاز آن، نبود عسل خالص همواره از مشکلات صنعت زنبورداری بوده است. وی می گوید:صنعت زنبورداری در کشور متاسفانه هیچ پیشرفت قابل توجهی نداشته و زنبورداران همواره جزء طبقات فقیر و ورشکسته و محروم هستند. این در حالی است که تسهیلات اعطایی دولتی و بانک‌ها هیچ‌گونه کارآیی در پیشرفت این صنعت و صنف تولیدکننده نداشته است. جمال‌پور در ادامه یادآور شد: در ایران متوسط تولید هر کندو 2 تا 5 کیلو عسل خالص می‌باشد که جوابگوی هزینه‌های خود کندو و زنبور داران نیست و اکثریت زنبورداران چون اطلاعات علمی لازم را ندارند و از داشتن مراتع سالم و غیر سمپاشی شده در باغات و ییلاق‌ها محروم هستند، محکوم به همین سرنوشت می‌شوند. وی افزود: با این وضعیت زنبورداران ناچارا هر کندو را از 30 تا 300 کیلو شکر تغدیه می‌کنند که تغذیه خالی با شکر نه تنها باعث پیدایش عوارض و بیماری‌های مختلف می‌شود، بلکه حتی عسل تولیدی که شیره شکری بیش نیست فقط به درد تغذیه دام می‌خورد و قابل صادرات نیست و بنابراین ورشکستگی زنبورداران حتمی است.

اما از دیگر مشکلات مردم در تهیه عسل طبیعی بالا بودن قیمت آن است. طي اطلاعات و آمار به دست آمده در گفت وگو با برخي فروشندگان عسل، قيمت انواع اين محصول گستره اي از سه تا 60 هزار تومان در هر كيلو را شامل مي شود که بسته به نوع گلی که تغذیه شده است و منطقه ای که زنبور در آن پرورش یافته است تفاوت دارد.

 

نبود متولی مشخص و دستگاه ذی ربط برای نظارت و رسیدگی به مسائل تولید عسل صنعت زنبور داری را در اختیار دلالان قرار داده است.
عفت رئیسی، مدیر عامل اتحادیه زنبورداران بابیان این مطلب گفت: عسل محصولی است که در فرهنگ ما به عنوان شفادهنده و داروی گیاهی شناخته شده، اما به دلیل کثرت متولی گری در این صنعت باعث شده عده ای سود جو اقدام به تولید عسل تقلبی کرده و چهره عسل ایران که در دنیا به عنوان بهترین عسل شناخته شده، خدشه دار کند. رئیسی تصریح کرد: تا زمانی که تصدی گری در صنعت زنبور داری زیاد باشد، تولید عسل به دلیل وجود عسل تقلبی صرفه اقتصادی نداشته و از روند ارتقا در صنعت زنبور داری می کاهد.
عفت رییسی، مدیرعامل اتحادیه زنبورداران گفت: عدم نظارت سازمان های متولی باعث گسترش عسل های تقلبی ارزان قیمت در بازار و کاهش انگیزه تولید زنبورداران شده است. به طوری که در آمارعسل های برداشتی ازکندوهای 18 استان، از 18 کیلوگرم در هر کندودر سال های گذشته به شش الی هفت کیلوگرم در سال جاری رسیده است. مدیرعامل اتحادیه زنبورداران اضافه کرد: هرزنبوربرای تهیه یک کیلو عسل بايد شهد۲۰ ميليون گل را جمع كرده و به كندو حمل كند و برای تولید عسل باید بیش ازیک میلیون پرواز داشته باشد که از هرزنبور فقط می توان با این تعداد پرواز یک کیلو عسل برداشت کردبه همین دلیل نیز قیمت آن بالا می رود. درحالی که درعسل های تقلبی با داشتن پرواز کم، تعداد عسل های برداشتی به میزان بیشتری است.
وی میزان تولید عسل داخلی را 38 هزار تن بیان کرد که وفور عسل های تقلبی مانع از فروش همین مقدار عسل شده است.
رییسی گفت: معمولا تولیدکنندگان عسل های تقلبی از فروش هر کیلوگرم عسل هزار تومان سود می برنداماتولیدکنندگان عسل طبیعی نه تنها از فروش محصولات خود نمی برند بلکه متحمل ضرر و زیان می شوند.
وی تصریح کرد: مافیای عسل های تقلبی در بازار علاوه بر نابودی عسل طبیعی و مرغوب کشور جایگاه صادراتی ایران را تخریب کرده اند و باوجود آن که عسل ایران از مرغوب ترین عسل های دنیا شناخته می شود ولی عمده صادرات آن به کشورهای خلیج فارس و برای مصرف دامی بوده است.
این در حالی است که دبیر انجمن علمی زنبور عسل کشور با بیان اینکه استاندارد عسل های تولیدی کشور با آن چیزی که در بروشور استاندارد ملی ایران تعریف شده بسیار متفاوت است گفت در حال حاضر نمی توانیم برای هیچ یک از عسل های تولید کشور مهر استاندارد دریافت کنیم و عسل های داخل کشور به هیچ وجه با استاندارد تدوین شده جهانی مطابقت ندارند. پور قرایی به قیمت پایین عسل در کشورمان اشاره کرد و افزود: وقتی عسل زنبورداران با قیمت های پایین خریداری می شود آنها نیز برای تغذیه مناسب زنبورها به دنبال مکان های مناسب برای زیست و تعذیه نمی گردند و از روی ناچار زنبورهای خود را با شکر و غذاهای مصنوعی تغذیه می کند تا هزینه تولید شان کاهش یابد.
وی گفت: عسل تولیدی درحال حاضر نشان استاندارد در کشور را ندارد و این امر باعث شده تا خریدار هیچگونه تضمینی برای تشخیص عسل طبیعی و غیر طبیعی را نداشته باشد. پور قرایی خاطرنشان کرد: به دلیل همین عدم نشان استاندارد برای تولیدکننده صرف نمی‌کند که عسل طبیعی تولید کند چراکه عسل طبیعی که از همان شهد گل به دست می‌آید همیشه میزان قابل توجهی از عسل غیر طبیعی که تغذیه زنبور به وسیله شکر به دست می‌آید کمتر است، در نتیجه چون هیچگونه تفاوت قیمت در نوع عسل تولیدی وجود ندارد عسل طبیعی در بازار بسیار کمتر یافت می‌شود. وی دلیل دیگر کمبود عسل طبیعی در بازار را عدم فرهنگ‌سازی در کشور دانست و گفت: در کشورهای خارجی باغداران با پرداخت هزینه، زنبورداران را برای گرده افشانی در زمان گلدهی به باغات خود می‌آورند ولی در ایران این امر برعکس بوده و زنبودار باید هزینه‌ای را بابت استفاده از باغ به باغداران بدهد در نتیجه مشکلات مالی را برای زنبورداران بوجود آورده است.

در هر حال عسل طبیعی ماده ای است که بو علی سینا در کتاب قانونش نسخه های زیادی را بر اساس آن تجویز نموده است و اثر شفا بخشی آن در جهان اثبات شده است.اگرسرمایه گذاری در زمینه تولید عسل طبیعی در کشور با دید دارویی به عسل صورت پذیرد می تواند در جلوگیری از بروز بیماریهای زیادی از جمله سرطان مثمر ثمر واقع شود.   

+ نوشته شده در  یکشنبه نوزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 20:27  توسط محمد رضا مسعود  | 

عسل تقویت کننده قلب است

مصرف عسل باعث تحریک و تقویت قلب و همچنین باعث گشادشدن رگ ها شده و جریان خون را در درون شریان های انشعابی افزایش می دهد.

مصرف عسل باعث تحریک و تقویت قلب و همچنین باعث گشادشدن رگ ها شده و جریان خون را در درون شریان های انشعابی افزایش می دهد.

مریم مراداف در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: نقش عسل در درمان سنتی بسیاری از بیماری ها و جراحات مختلف از جمله بیماری های قلبی عروقی، کلیوی، ریوی، دهان و دندان، دستگاه گوارش، پوست، زخم ها و سوختگی ها مفید است.

وی گفت: قلب پرکارترین عضله بدن است که از زمان جنینی شروع به فعالیت می کند و به صورت طبیعی در تمام طول زندگی انسان حتی یک لحظه هم استراحت ندارد.

این متخصص تغذیه افزود: بیشترین مصرف انرژی را در بین تمام عضلات بدن دارد. ثابت شده است که عسل به علت دارا بودن گلوکز زیاد که راحت هم جذب می شود تأثیر بسیار مهمی روی عضلات قلب در انواع مختلف بیماری های قلبی دارد.

مراداف گفت: مصرف عسل از طرفی باعث تحریک و تقویت قلب و همچنین باعث گشادشدن رگ ها شده و جریان خون را در درون شریان های انشعابی افزایش می دهد.

وی افزود: عسل باعث بهبود وضع فشار مایعات بدن شده و فشار خون را تنظیم می کند و مانع از سکته قلبی می شود.

توصیه می شود تمام بیماران قلبی به ویژه آن دسته از بیماران که مبتلا به انسداد یا تنگی عروق قلبی هستند در مصرف عسل کوتاهی نکنند و البته بیماران قلبی که دیابت دارند نباید اعتدال در مصرف را فراموش کنند.

+ نوشته شده در  شنبه هفتم مرداد ۱۳۹۱ساعت 9:36  توسط محمد رضا مسعود  | 

عسل براي ديابت نوع 2 مفيد است

 

عسل برای افراد سالم، کسانیکه کلسترول بالا و دیابت نوع 2 دارند، مفید میباشد:

 • در آزمایش های مختلفی که بر روی افراد سالم و کسانیکه دارای کلسترول بالا بودند و یا اینکه دچار دیابت نوع دوم بودند، انجام شد، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که عسل یکی از مناسب ترین شیرین کننده ها برای تمام گروه های ذکر شده می باشد. برای 15 روز، به 8 فرد سالم، 6 بیمار با کلسترول بالا، و 7 بیماری که دارای دیابت نوع دوم بودند به میزان مشابهی شکر، عسل مصنوعی، و عسل طبیعی خورانده شد.
 • در افرادی که از سلامت کامل برخوردار بودند، مصرف شکر و عسل ساختگی یا تاثیر منفی بر روی آنها داشت و یا به طور کلی هیچ تاثیری نداشت. این در حالی است که مصرف عسل طبیعی در این افراد منجر به کاهش 7 درصدی کلسترول، 2% تری گلیسرید، 6% هموسیستین ( یکی از فاکتورهای ریسک ابتلا به بیماری های قلب – عروقی)، و 6% قند خون شد. همچنین HDL و یا همان کلسترول خوب خون آنها به میزان 2% افزایش پیدا کرد.
 • در بیمارانی که دارای کلسترول بالا بودند، عسل مصنوعی میزان LDL یا همان کلسترون بد خون را کاهش داد. این امر در حالی است که مصرف طبیعی عسل منجر به کاهش 8 درصدی کلسترول شد که در این میان سهم کلسترول بد خون 11% بود. همچنین پروتیئن انفعالی C نیز تا 75% کاهش پیدا کرد.
 • و نهایتاً در بیمارانی که مبتلا به دیابت نوع دوم بودند، مصرف عسل طبیعی باعث کاهش قابل توجه قند خون در آنها گردید. بنابراین بهتر است کمی عسل را صبح ها در شیر، ظهرها در ماست و یا یعد از ظهر در چای خود مخلوط کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید. به نظر می رسد که مصرف یک قاشق عسل به طور روزانه، نیاز شما به مصرف داروهای مختلف را تا حد زیادی کاهش می دهد

  منبع http://www.tebyan.net  

   

  روزانه یک قاشق عسل بدن را در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت میکند

  بشر از قدیم الایام متوجه اثرات درمانی و ضد باکتریائی موم بوده است و در موارد بسیاری از بیماریهای انسان و حیوان مورد استفاده قرار داده و نتایج رضایت بخشی را کسب نموده است. در چند دهه اخیر تحقیقات زیادی روی خواص درمانی بره موم بخصوص اثرات ضد باکتریائی آن انجام گرفته و نتایج قابل توجهی کسب شده است و در برخی موارد از آنتی بیوتیکهای صناعی هم موثرتر بوده.

  مصرف روزانه یک قاشق عسل گردش خون در رگها را تسریع میبخشد و موجب تولید آنتی اکسیدانهای خاصی در بدن انسان میشود. این امر در دویست و بیست و هفتمین نشست جامعه دارویی آمریکا که در 28 مارچ سال 2004 در کالیفرنیا برگزار شد، به اثبات رسید. در این همایش «هیدرون گرس» زیست شیمیدان و همکارانش 25 تحقیق مشابه را از دانشکده دیویس کالیفرنیا ارایه دادند. طی این مطالعات، افراد تحت آزمایش علاوه بر رژیم غذایی روزانه خود، یک قاشق سوپخوری عسل مصرف میکردند. پس از اینکه محققان نمونههای خونی آنها را در طی فواصل زمانی معین، بر روی نمودار بردند، به این نتیجه رسیدند که ارتباط مستقیمی میان مصرف عسل و میزان پلی فنولیک (نوعی آنتی اکسیدان) در خون وجود دارد.
  عسل برای افراد سالم، کسانیکه کلسترول بالا و دیابت نوع 2 دارند، مفید میباشد.
  در آزمایشهای مختلفی که بر روی افراد سالم و کسانیکه دارای کلسترول بالا بودند و یا اینکه دچار دیابت نوع دوم بودند، انجام شد، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که عسل یکی از مناسب ترین شیرین کنندهها برای تمام گروههای ذکر شده میباشد.


  برای 15 روز، به 8 فرد سالم، 6 بیمار با کلسترول بالا، و 7 بیماری که دارای دیابت نوع دوم بودند به میزان مشابهی شکر، عسل مصنوعی، و عسل طبیعی خورانده شد.
  در افرادی که از سلامت کامل برخوردار بودند، مصرف شکر و عسل ساختگی یا تاثیر منفی بر روی آنها داشت و یا به طور کلی هیچ تاثیری نداشت. این در حالی است که مصرف عسل طبیعی در این افراد منجر به کاهش 7 درصدی کلسترول، 2درصد تریگلیسرید، 6 درصد هموسیستین ( یکی از فاکتورهای ریسک ابتلا به بیماریهای قلب - عروقی)، و 6درصد قند خون شد. همچنین کلسترول خوب خون آنها به میزان 2درصد افزایش پیدا کرد.

  http://www.atcce.com

 • + نوشته شده در  یکشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 13:57  توسط محمد رضا مسعود  | 

  طرز تهیه ی ماسک عسل

   

   

  عسل بعلت خاصیت جذب آنی، ترشحات پوستی را جذب کرده و به بافتهای پوششی (اپی تلیال) غذا می رساند و ناهمواریهای آنرا نیز صاف می نماید. امروزه علاوه بر مصارف دارویی درساخت لوازم آرایشی انواع روژ لب ، کرم لوسیونهای مختلف و زیبایی وبرای شادابی پوست استفاده می شود. درزیر طرز تهیه  و استفاده دو نوع ماسک عسل به شرح داده شده است. مواد ذیل را خوب مخلوط کرده و به مدت 10 دقیقه برروی صورت گذاشته و سپس آنرا با آب ولرم تمیز کنید.صورت زیبا و پوست نرمی خواهید داشت.

   

  1- پوست های خشک: یک قاشق غذا خوری عسل، یک عدد زرده تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری آرد گندم یا ذرت یا چاودارو یک قاشق غذا خوری زیتون.

  2- پوستهای چرب: یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق آرد گندم یا ذرت یا چاودارو یک قاشق غذاخوری روغن زیتون.

   

  منابع مورد استفاده:

  طب سنتی عسل،انتشارات سخن گستر-سید جواد ساتمند

  + نوشته شده در  سه شنبه هفدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 7:28  توسط محمد رضا مسعود  | 

  درمان دردهای روده با عسل

  عسل به علت دارا بودن اسيد فرميك دردهاي روده را به خوبي تسكين داده و همچنين به جهت وجود اسانسهاي فرار ( عطرگياهان مختلف ) نارسايي هاي ناگوار روده را برطرف مكند ؛ بنابراين توسيه ميشود تمام افراد در هر سني مصرف عسل به صورت شربت با افزودن مقداري عرقيات گياهي مثل آويشن (كاكوتي ) ، شاه اسپرهم، ويا آبليمورا در رژيم غذائي هفتگي خود داشته باشند.

  مصرف روزانه عسل به طبيعي بودن خواب كمك ميكند سر درد را كاهش داده و حالت ناتواني و عصبي را در افرادي كه عدم تعادل عصبي دارند، كاهش ميدهد

  + نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 8:12  توسط محمد رضا مسعود  | 

  عسل بخورید تا لاغر شوید

   

   کاربرد عسل طبیعی به عنوان یک ماده غذایی ارزشمند در رژیم غذایی کلیه افراد می تواند ریسک بیماریهای قلبی و عروقی را کاهش دهد.

  هموطن آنلاین _پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تحقیقی به خواص موثر عسل در کاهش ریسک بیماری های قلبی و عروقی در افراد با اضافه وزن و چاقی دست یافتند.

  این تحقیق با همکاری مشترک دکتر مجید غیور مبرهن PHDتغذیه ، دکتر نرجس السادات یعقوبی دستیار تخصصی رادیولوژی، دکتر سید محمد رضا پریزاده PHDبیوشیمی بالینی ، سید فاطمه یعقوبی دانشجوی پزشکی و سیده زهرا یعقوبی دانشجوی دندانپزشکی انجام شده است .

  اختلال در لیپوپروتین ها (یکی از پروتین های فاز حاد که در جریان التهاب بالا می رود ) و متابولیسم چربی ها ، چاقی ، دیابت از فاکتورهای خطر بروز بیماری های قلبی و عروقی به شمار می رود .

  دراین تحقیق تاثیر مصرف عسل طبیعی در مقایسه با گلوکز بر میزان وزن لیپیدهای سرم بر روی 55 نفر از کارکنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با BMIبالای 25 واجد شرایط مورد بررسی قرار گرفت .

  گروه آزمایش روزانه 70 گرم عسل طبیعی و گروه کنترل 70گرم محلول گلوکز را به مدت 30 روز مصرف کردند و نتایج پژوهش نشان داد عسل طبیعی موجب کاهش وزن، چربی بد، کلسترول و تری گلیسرید می شود و در مقایسه مصرف گلوکز با افزایش این فاکتورها همراه است .

  دراین تحقیق نتیجه گیری و پیشنهاد شده است: کاربرد عسل طبیعی به عنوان یک ماده غذایی ارزشمند در رژیم غذایی کلیه افراد می تواند ریسک بیماریهای قلبی و عروقی را کاهش دهد.بنابر این توصیه به استفاده از عسل طبیعی به عنوان جایگزین گلوکز نقش موثری در پیشگیری از این بیماری دارد.

  + نوشته شده در  شنبه بیست و نهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 8:51  توسط محمد رضا مسعود  | 

  صابون ضدباكتري و قارچ از بره موم زنبور عسل

  يك پژوهشگر از بره موم زنبور عسل صابون ضدباكتري و قارچ ساخت      

  كرج - يكي از پژوهشگران موسسه تحقيقات علوم دامي ايران مستقر در كرج موفق شد از بره موم زنبور عسل صابون ضدباكتري و ضد قارچ بسازد.

  بره موم به بخشي از موم زنبور عسل اطلاق مي‌شود كه اين حشره از صمغ درختان بلعيده و پس از فعل و انفعالاتي به ماده‌اي ضد عفوني‌كننده تبديل كرده و سپس از آن براي ضدعفوني دريچه پرواز كندو و محيط ملكه استفاده مي‌كند.

  اين ابداع با شماره ‪۱۰۰۶۰۲۴در اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي به ثبت رسيده است .

  هوشنگ افروزان سازنده صابون از بره موم زنبورعسل روزيكشنبه به خبرنگار ايرنا گفت : براساس آزمايشهايي كه بر روي بره موم انجام شد خاصيت ضدباكتري و ضد قارچ آن مشخص شد.

  ‪;۱۶۰وي اظهار داشت : صابون ابداعي به ثبت رسيده در پزشكي به ويژه ضد عفوني قبل از اعمال جراحي و نيز معالجه در حساسيت‌هاي پوستي مي‌تواند مصرف شود و خواص دارويي بسيار زيادي دارد.

  وي افزود: ضدباكتري بودن بره موم در بهبود بيماريهاي پوستي بسيار موثر است و از صابون ساخته شده از جمله مي‌توان قبل از داروهاي ضدجوش صورت استفاده كرد و صورت را با آن مورد شستشو قرار دارد.

  افروزان تصريح كرد: بره موم در ساخت داروها از جمله كرم ضدآفتاب نيز كاربرد دارد كه در صورت استفاده ازآن به صورت انبوه مي‌تواند از هزينه هاي ارزي مورد نياز براي واردكردن اين محصولات به كشور جلوگيري كرد.

  ‪;۱۶۰وي با تاكيد بر شناساندن ارزش دارويي اين محصول به محققان ، زنبورداران و داروسازان گفت : اين موسسه آمادگي دارد درزمينه علمي براي توليد وگسترش صنعتي و نيمه صنعتي اين محصول با سرمايه‌گذاران و ديگر مراكز دانشگاهي و تحقيقاتي دراين بخش همكاري كند.

  + نوشته شده در  شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 7:37  توسط محمد رضا مسعود  | 

  طرز تشخيص عسل هاي اصيل

  طرز تشخيص عسل هاي اصيل

  حتما در بازار عسل هايی را ديده ايد که با نام گياهان مختلف به فروش مي رسند؛ عسل آويشن، گون، مريم گلي، اقاقيا، زرشک و... به اين عسل ها مي گويند عسل هاي تک گل...

  اگر قصد خريد اين نوع عسل ها را داريد، بايد دقت کنيد که مشخصاتي همچون منشا عسل ، محل تهيه آن، نام زنبوردار و منطقه حتما روي برچسبي که به ظرف عسل زده اند، قيد شده باشد. خيلي ها سوال مي کنند از کجا بايد بفهميم عسل خريداري شده واقعا عسل تک گل است يا نه؟ در پاسخ بايد بگويم که فقط آزمايشگاه مي تواند از طريق آزمايش و تجزيه عسل به اين اطمينان برسد که عسل از چه گلي تهيه شده و اصل است يا تقلبي.

  واقعيت اين است که افراد عادي نمي توانند عسل مطلوب را از نامطلوب تشخيص بدهند. عسل داراي رنگ، مزه، طعم و عطر به خصوصي است و هر کدام از اينها طيف گسترده اي دارد. به عنوان نمونه، عسل داراي طعم هاي تند تا ملايم است و مزه آن بسته به گلي که از آن عسل تهيه شده، تفاوت دارد. اين ذايقه افراد است که بايد طعم عسل را بپسندد. به عنوان نمونه، بعضي ها طعم تند عسل را دوست دارند و بعضي ها هم طعم ملايم آن را مي پسندند. پس ما نمي توانيم بگوييم عسل با طعم تند بهتر از عسل با طعم ملايم است.

  ● عسل هاي تيره، عسل هاي روشن

  مشخصه بعدي، رنگ عسل است. رنگ عسل معمولا از کِرِم شيري تا قهوه اي تيره، متغير است و نمي توانيم بگوييم که عسل تيره بهتر از عسل روشن است. اين، ملاک خوبي براي انتخاب عسل نيست زيرا شهد گل ها در مناطق مختلف رنگ هاي متفاوتي دارند. به عنوان نمونه، رنگ عسل منطقه کردستان با منطقه دماوند، منطقه شمال يا منطقه جنوب متفاوت است ولي اين دليلي بر برتري عسل هيچ کدام از اين مناطق بر همديگر نيست. در واقع مشخصه هاي ديگري در کيفيت عسل ملاک است که توسط خريداران قابل تشخيص نيستند.

  ● عسل ها و قند هاي ساده و مرکب

  معيار ما براي عسل با کيفيت اين است که از نظر آزمايشگاهي نسبت قند هاي مرکب به قند هاي ساده، خيلي کمتر باشد؛ يعني قند هاي ساده بايد بيشتر از قند هاي مرکب باشند. به عنوان نمونه، از نظر آزمايشگاهي عسل خوب، عسلی است که ساکاروز کمتري داشته باشد؛ زيرا ساکاروز يک قند مرکب محسوب مي شود. قند هاي ساده اي که در عسل وجود دارد شامل گلوکز و فروکتوز هستند. اين ۲نوع قند حدود ۷۰تا ۷۵درصد قند هاي داخل عسل را تشکيل مي دهند. حتما مي پرسيد چرا قند هاي ساده به قند هاي مرکب ارجحيت دارند؟ پاسخ اين است که قند هاي ساده خيلي سريع جذب مي شوند و نياز به هضم در دستگاه گوارش ندارند. بنابراين عسل براي بيماران گوارشي بسيار مفيد است؛ در حالي که قند هاي مرکب نياز به هضم دارند. عمل هضم نياز به صرف انرژي دارد و جذبش دير اتفاق مي افتد. به همين دليل است که مي گوييم عسل يک ماده انرژي بخش بوده و بهتر است صبح ها ميل شود.

  ● عسل و خاصيت کش آمدن

  یادتان باشد، عسل ي خوب است که درصد رطوبتش کم باشد. البته مردم هم معيار هایی دارند که به نوعي مويد همان نکات آزمايشگاهي است. يکي از باور هاي مردم در مورد عسل اين است که عسل خوب بايد کش بيايد و هرچه بيشتر کش بيايد از مرغوبيت بالاتري برخوردار است. البته اين تنها شاخص مرغوبيت عسل نيست زيرا عسل هاي تقلبي زيادي در بازار وجود دارند که خوب هم کش مي آيند.

  ● عسل و ديابت

  نکته اي که لازم مي بينم به آن اشاره کنم اين است که در فرهنگ عمومي مردم اين باور وجود دارد که افراد مبتلا به ديابت مي توانند عسل بخورند و منعي براي استفاده از آن ندارند. اين باور، باور غلطي است و ما هيچ گاه به افراد مبتلا به ديابت توصيه نمي کنيم که بدون ملاحظه عسل بخورند و آن را جايگزين قند و شکر کنند. بد نيست ريشه اين باور را بدانيد زيرا يک نکته علمي در آن نهفته اما از آن بد برداشت شده است. همان طور که ذکر شد ۷۰تا ۷۵درصد قند هاي موجود در عسل را گلوکز و فروکتوز تشکيل مي دهند و تفاوتي که بين گلوکز و فروکتوز وجود دارد، اين است که فروکتوز براي جذب در بدن انسان نياز به حضور انسولين ندارد ولي گلوکز براي جذب نيازمند انسولين است. به همين دليل بعضي ها فکر مي کنند چون در عسل فروکتوز وجود دارد پس ديابتي ها که مشکل انسولين دارند، مي توانند هر چقدر خواستند عسل بخورند و گلوکز آن را در نظر نمي گيرند؛ در حالي که نسبت گلوکز به فروکتوز در عسل بالا است. البته بعضي از انواع عسل هستند که مقدار فروکتوزشان خيلي زياد است؛ مانند عسل اقاقيا که درصد فروکتوز بالاتري نسبت به گلوکز دارد. به همين دليل، توصيه ما به ديابتي ها اين است که اگر مي خواهيد عسل مصرف کنيد، پس از مشورت با متخصص تغذيه و تعيين مقدار مصرفي توسط ايشان، ترجيحا از عسل اقاقيا استفاده کنيد اما استفاده زياد و خودسرانه اين عسل نيز به هيچ وجه توصيه نمي شود.

  ● عسل ؛ گزينه اي براي صبحانه

  اگر عسل توليدشده واقعا از گياهان يادشده باشد، خواص همان گياهان را نيز در خود دارد ولي عسل به عنوان يک تقويت کننده عمومي بدن محسوب مي شود و اينکه فکر کنيد با خوردن يک بار عسل آويشن مي توانيد تمام فوايد درماني آويشن را به دست بياوريد، سخت در اشتباه ايد. در واقع مصرف عسل بايد به صورت بلندمدت در سبد غذايي روزانه وجود داشته باشد تا بتواند در درازمدت اثرات تقويت کننده، پيشگيرنده و درماني خودش را بگذارد. ضمن اينکه خوردن عسل وقت خاصي ندارد و شما مي توانيد هر زمان که خواستيد آن را مصرف کنيد ولي چون عسل انرژي زاست و سبب ايجاد انرژي و نشاط در يک روز کاري مي شود، خوردنش را در صبحانه توصيه مي کنيم.

  دکتر مجتبی محرمی-دامپزشک و رییس بخش بهداشت و بیماری های زنبور عسل موسسه تحقیقات و سرم سازی رازی- ( www.salamat.ir

  + نوشته شده در  شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 7:27  توسط محمد رضا مسعود  | 

  سیاه دانه و عسل

  عايشه مي‏گويد از پيامبر شنيدم كه مي‏فرمايد: «به راستي كه سياه دانه درمان و شفاي هر بيماري جز مرگ است». انس بن مالك از رسول خدا نقل مي‏كند: وقتي از يك بيماري كه ظاهرا از انتصاب نفس (بلندي نفس، تنگي نفس و آسم) نزد پيامبر شكايت كرد، حضرت به او فرمود: مقدار كمي سياه دانه در كف دست بريز و آن را با آب و عسل ميل كن. او چنين كرد وبهبود يافت.

   شخصي خدمت امام صادق رسيده عرض كرد: صدايي در شكمم مي‏پيچد و ايجاد درد مي‏كند، حضرت فرمود: چرا سياه دانه و عسل نمي‏خوري؟ به رهنمود امام عمل كرد و بهبودي يافت. امام صادق(ع) مي‏فرمايد: سياه دانه شفاي هر بيماري است. ما از آن براي تب، سر درد، ورم چشم، درد معده و در هر درد ديگري استفاده مي‏كنيم و به وسيله آن از خدا شفا مي‏گيريم. شخصي به امام صادق (ع) از فزوني بول (ادرار) شكايت كرد، حضرت فرمود: سياه دانه در آخر شب تناول كن و نيز فرمود: من آنرا مي‏خورم براي تب و درد آزار چشم و درد شكم و جميع دردها و خدا با آن مرا شفا مي‏دهد


   

  1.33


  ابن سينا در مورد اثرات معجزه‏آساي عسل مي‏گويد: «عسل در طولاني كردن عمر و حفظ قدرت و توان انجام كار در سنين بالاي عمر، كارآمد و مؤثر است». وي در ادامه مي‏گويد: اگر مي‏خواهيد جواني خويش را مصون داريد عسل بخوريد. كساني كه سن آنها از چهل و پنج فراتر مي‏رود، بايد به طور منظم عسل را به خصوص با گردوي كوبيده استفاده نمايند. مخلوط عسل با آرد براي جراحات سطحي به خصوص به صورت ضماد مفيد است. بيماري‏هاي ريوي و مراحل اوليه بيماري سل را مي‏توان با مخلوطي از عسل و گلبرگ گل سرخ، درمان نمود. اين مخلوط اگر هنگام صبح و قبل از ظهر استفاده و ميل شود، بهترين نتيجه را خواهد داشت. عسل به مقدار كم در درمان بي‏خوابي نيز كاربرد دارد
  .

   ابن سينا همچنين مي‏گويد: عسل بسيار خوب آن است كه كاملا شيرين و خوشبو بوده و رنگش متمايل به سرخي باشد. طبيعت عسل گرم است، اگر آن را با نمك مخلوط نموده و به طور مكرر بر لكه‏هاي كبود بمالند، درمان كننده است. اگر عسل را بر روي آتش بگذارند تا غليظ شود و به طور مكرر بر روي زخم‏هاي تازه بمالند، آن زخم‏ها را به ‏هم مي‏آورد
  + نوشته شده در  یکشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 8:0  توسط محمد رضا مسعود  | 

  عسل جایگزینی طبیعی‌تر و سالم‌تر برای شکر است

  ایسنا نوشت:عسل جایگزینی طبیعی‌تر و سالم‌تر برای شکر است که سالهای زیادی در بسیاری از نقاط دنیا در آشپزی و طبخ غذاها مورد استفاده قرار گرفته است. عسل منبع فوق العاده‌ای از انرژی است و بعنوان خوردنی کاهش دهنده علائم خستگی هم شناخته شده است.

  متخصصان تغذیه می‌گویند: عسل برای تقویت سطح ایمنی بدن فوق العاده مفید است. این خوردنی درمانگر و معجزه آسا همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریال قابل توجهی است که برای حفاظت از سیستم گوارشی مفید هستند. بعلاوه می‌توان از عسل برای درمان مشکلات و بیماریهای معمول مثل سرماخوردگی و گلودرد استفاده کرد. از سوی دیگر با وجودی که عسل قادر به درمان سرطان نیست اما دارای خواص ضد تومور است و سطح آنتی اکسیدان بین سلولی را افزایش می‌دهد.

  شبکه خبری تورنتونیوز در مقاله جدیدی منتشر کرد: عسل حاوی قندهای گلوکز و فروکتوز است و همچنین مقدار منیزیم، پتاسیم، کلسیم، آهن و فسفات را در بدن افزایش می‌دهد. عسل سرشار از ویتامین B و C است.

  متخصصان تاکید می‌کنند که از خواص ضدباکتریایی عسل هم نباید غافل شد. عسل نه تنها گلودرد را تسکین می‌دهد بلکه هم چنین می‌تواند باکتری‌های خاصی را که سبب ایجاد عفونت می‌شوند نابود سازد. در واقع اکثر موسیقی دانان و خوانندگان از ترکیب عسل با آب ولرم برای نرم کردن گلو پیش از شروع برنامه‌های خود استفاده می‌کنند.

  عسل همچنین برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند، با ارزش و مفید است. مصرف آب لیمو در ترکیب با عسل به هنگام صبح مخلوطی کامل برای تقویت میزان متابولیسم بدن است

  + نوشته شده در  جمعه بیستم اسفند ۱۳۸۹ساعت 23:41  توسط محمد رضا مسعود  |